Değerli TEPTA dostları,

Mağazamız ve ofisimiz, haftaiçi 09:00-18:00, Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:
- Binamız, 2020 Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
Bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
TEPTA'nın markaları yeni ürünlerini, Milano Tasarım Haftası'nda tanıttı

iGuzzini, Cini&Nils, Italamp, Lasvit, La Murrina, Lodes ve Diesel Living with Lodes markaları, yeni ürünlerinin lansmanlarını Milano Tasarım Haftası’nda gerçekleştirdi.

iGuzzini ve Lamborghini iş birliği:

Fuarisalone'de yer alan iGuzzini, farklı disiplinleri bir araya getiren ve bilgi birikimlerini paylaşmaları sonucu ortaya çıkan ışık formlarını ve uygulamaları sunmak için tasarladığı “The Light Gate Works Together” adlı özel bir tur ile yaratıcılığını ortaya koydu.

Marka ayrıca, Automobili Lamborghini Centro Stile ile iş birliğinde gerçekleştirdiği; teknoloji, malzeme seçimi açısından yenilikçiliği ve tasarım açısından mükemmelliği hedefleyen Lorenzo Sampaolesi tasarımı yeni masa lambası Mya’yı ve yaşam alanlarındaki ferahlık hissini destekleyen, esnek, akıllı ve sürdürülebilir çözümleri birleştiren Light Shed’i sundu. Ayrıca, ziyaretçilere mimari ile uyum sağlayan, projeler için özel olarak geliştirilmiş iGuzzini çözümlerinden oluşan uluslararası işlerini deneyimleme ortamı sağladı.

Cini& Nils’ten Manhattan ruhu:

Cini&Nils, gün batımında New York gökdelenlerinin siluetlerini yeniden yorumladığı Manhattanhenge (Manhattan Gündönümü) masa lambaları ve diğer aydınlatma armatürleri ile Supersalone’de yer aldı. Işık kaynağını rengarenk bir ışık yayılımı sağlayan difüzör ardında gizleyen, metal disk gövdesiyle güneşin ufuktaki batışını çağrıştıran ürün, Manhattan ruhunu Milano’ya taşıdı.

Mermer Koleksiyon:

Italamp, 2021 koleksiyonundan özel bir seçkiyi, Milano Tasarım Haftası paralel etkinlik mekanı olan Sahrai Milano’nun showroomuna uygun olarak tasarlanmış bir sergi alanında ziyaretçiler ile buluşturdu.

Danilo De Rossi tarafından tasarlanan Muna sarkıttan oluşan iki özel tasarım aydınlatma enstalasyonu serginin odak noktasıydı. Mermer ve kristal malzemeler ile karakterize edilen Antea, Gilda, Grand Collier, Universale, Solene, Rose' battery, Ligea, Dali' large ve Donna ürünlerinden oluşan bir dizi kreasyon sergilendi.

Sahrai'deki “Heritage Forever” alanının vitrini, Roberta Vitadello ve Stefano Traverso tarafından tasarlanan ve yine Avventurina sanatsal camından yapılmış bir aydınlanma ve sonsuzluk sembolü olan dairenin çağrıştırıcı gücüyle karakterize edilen heykelsi bir avize olan Enso ile aydınlandı.

Lasvit ile teknoloji:

İnsanların perspektif algısıyla oynayan “Perspektifler” sergisi ile Milano Tasarım Haftası paralel etkinliklerinde yer alan Lasvit, cam işçiliği ve teknolojiyi bir araya getirme konusundaki yetkinliğini kullanarak ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sundu. Sergide yer alan A:Live ve Fireborn enstalasyonları ile ziyaretçilere ruha dokunan, nefes kesici ve sürükleyici mekansal deneyimler yaşattı.

Stefan Mihailovič'in serginin merkezinde yer alan ve tasarım konsepti yaşayan bir organizma olan A:Live enstalasyonu, konutlardan özel yatlara, otellerden galeri boşluklarına kadar çeşitli alanlarda kullanılabilecek hareketli, kinetik, modüler bir kurulum olarak sergilendi. Kullanıcılara, her bir bileşeni değiştirebilen ve böylece sonsuz sayıda kombinasyon imkanı sunan A:Live ile diledikleri gibi oynayabilecekleri ve kendi hayallerindeki enstalasyonları yaratabilecekleri gösterildi.

Jana Růžičková'nın Fireborn'u, cam işçiliğinin cesur şiirselliğini yeni bir perspektif getirdi. Růžičková, geleneksel zanaat yönteminin enerjisini dünyanın en yüksek iç mekanlarından bazılarına aktararak, Bohem cam işçiliğinin çılgın yaratıcılığından yararlandı. Fireborn'un camı, yüksek kaliteli optik camın elle işlenmiş devasa şeritlerinden oluşturuldu. Camın ham güzelliği ile gerçekçi bir estetik sağlandı.

Kendilerini uzayda gibi hissettiklerini söyleyen ziyaretçiler kendi mekanlarını, isteklerine göre geliştirilecek Lasvit enstalasyonları ile özelleştirebileceklerini fark ettiler.

Lodes ve Luca Nichetto:

Lodes’in Luca Nichetto tarafından tasarlanan ve markanın ilk lambaderi olan Croma, Supersalone’de gerçekleşen Elle Decor Italia etkinliği kapsamında tanıtıldı. Adını “titreşim” ve “sekizinci” anlamlarına gelen İtalyanca kelimelerin birleşiminden alan ürün, alışılagelmiş lambader tipolojisini baş aşağı çevirerek tasarlandı. Tasarımın  içerisine yerleştirilen zarif çerçeve ile ışık dalgalarının duvar ve tavan doğrultusunda, bir müzik bestesindeki dinamizmi yansıtır gibi yukarı doğru yayılması sağlandı. Kullanıcının gövdede yer alan kısımdan dim ederek istediği şiddette kullanabildiği ışığı ile konfora öncelik veren ürün, Lodes’in hem form hem teknoloji açısından düşünülmüş tasarım anlayışının somut örneği olarak sunuldu. Diesel Living with Lodes koleksiyonu ise Diesel Living’in yeni mobilya koleksiyonları ile birlikte 360° sanal tur ile de gezilebilen sette sergilendi.

Tasarım severler tarafından Milano Tasarım Haftası’nda yoğun ilgi gören yukarıdaki markaların ve TEPTA Aydınlatma’nın temsilcisi olduğu diğer markaların ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen: www.tepta.com

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  Bizden haberler için kayıt olun
  KAYIT OL-->
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved