Değerli TEPTA dostları,

Mağazamız ve ofisimiz, haftaiçi 09:00-18:00, Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:
- Binamız, 2020 Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız
KEŞFET
TEPTA ve Linealight Group, Darzanà ile Venedik Mimarlık Bienali’nde

TEPTA Aydınlatma, Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu’nda sergilenen Darzanà projesinin aydınlatmasını 2010’dan bu yana temsilcisi olduğu Linea Light Group ile birlikte üstlendi.

28 Mayıs - 27 Kasım tarihleri arasında Alejandro Aravena küratörlüğünde gerçekleştirilen Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde Türkiye Pavyonu’nda sergilenen proje, küratörler Feride Çiçekoğlu, Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar ve işbirliğinde bulunan proje ekibi tarafından hazırlandı.

Doğru ve etkili aydınlatmanın gerek mimarlık gerekse sanat eserleri üzerindeki etkisinin bilincinde bir kuruluş olarak sanata ve mimarlık dünyasına her zaman katkı sağlayan TEPTA, 25. yılını kutladığı bu özel dönemde düzenlenen Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ndeki Türkiye katılımının da eser aydınlatmasını üstlendi.  

Bienal süresince sergilenen "Darzanà: İki Tersane Bir Vasıta" başlıklı proje, bir zamanlar Akdeniz’in ikiz limanları olan tersane kentleri Venedik ve İstanbul arasında bir köprü kurmak ve iki kentin ortak kültürel mirasını vurgulayarak bunun dil ve mimarideki izlerini gelecek hayallerine yansıtmayı hedefledi. Türkçe’de tersane ve İtalyanca’da aynı anlama gelen “arsenale kelimeleriyle ortak kökenden gelen “Darzanà” isimli proje için,600’e yakın atık malzemeden oluşan 30 metrelik bir baştarda inşa edildi.

Küratörleri tarafından "Venedik ile İstanbul'un unutulmuş hikayelerini anlatacak bir tekne inşası” olarak tanımlanan bu eser, bienalin ana mekânlarından Arsenale’deki Sale d’Armi binasında yer aldı. Arsenale’de Türkiye’nin kalıcı bir sergi mekanına sahip olması, 2014 yılında İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın girişimi ve 21 destekçinin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Mimarların projeleri için ürün ve süpervizyon sağlayan TEPTA, Darzanà’nın aydınlatmasını 2010’dan buyana temsilcisi olduğu Linea Light Group ile işbirliğinde, firmanın i-Led markası altında yer alan ürünlerle gerçekleştirdi. Eser üzerinde dramatik bir etki sağlamak üzere dar açılı 70 kadar spot ünitenin kullanıldığı aydınlatma tasarımı ZKLD tarafından gerçekleştirildi. Mekan içerisindeki fotoğrafların aydınlatmasında ise homojen aydınlatma sağlayan üniteler tercih edildi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu sergisi, Schüco Türkiye ve VitrA’nın eş sponsorluğunda gerçekleştirildi. Projenin küratöryel işbirlikçikleri Cemal Emden ve Namık Erkal’ın yanı sıra, Hüner Aldemir, Caner Bilgin, Hande Ciğerli, Gökçen Erkılıç, Nazlı Tümerdem ve Yiğit Yalgın da proje ekibinde yer aldı.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved