Tepta Bulletin Tepta Bulletin
OSCAR: BİR ÖVGÜ
Rönesans'ın beşiği Floransa'da kurulan ve her zaman şehrin büyüleyici yaratıcılığından beslenen TERZANİ, farklı kültürlerden gelen tasarımcıların benzersiz hikayelere sahip ürünleri sayesinde prestijli aydınlatmada tasarımcı marka olarak anılmaktadır. Örneğin; Dodo Arslan tarafından tasarlanan Oscar, çalışmalarından "Beni çeken ne doğru açı ne de dümdüz çizgiler. Bunlar esneklikte, insanlarca oluşturulmuş sertlikler. Beni gerçekten çeken şey, özgür ve duyusal eğriler. Nehirlerimizin kıvrımlı akışında, gökyüzündeki bulutlarda, en sevdiğim kadının vücudunda gördüğüm kıvrımlar. Evren tamamen kıvrımlardan yapılmıştır.” şeklinde bahseden Brezilyalı büyük mimar Oscar Niemeyer'e övgü niteliğindedir. Arslan'ın Niemeyer'in kendine özgü duyusal eğrilerini benimseyerek tasarladığı Oscar masa lambası, kıvrımlı pirinç taban tarafından hassasiyetle taşınan bir küreden oluşmaktadır ve taban rengi altın, gümüş, roze, beyaz ve siyah olabilmektedir.
Tepta Bulletin
KÜRELER İLE SONSUZ TASARIMLAR
TERZANİ koleksiyonlarında sıkça rastladığımız küre formundaki sarkıtlar tekli veya çoklu olarak kullanımları ile günümüzün çağdaş tasarım anlayışının en çok tercih ettiği estetiği temsil ediyor. Bu tür aydınlatmalar yatak başlarından okuma köşelerinde, merdiven hollerinden görkemli girişlerde oluşan farklı ihtiyaçlara çözüm sunuyor.Sudan gelen büyüleyici yansımalardan ilham alan Mizu Koleksiyonu en iyi örneklerden biridir. Her biri el yapımı ve benzersiz olan su damlacıklarını andıran kürelerin yansımaya katkısı birbirinden farklıdır. Yerleştirildiği mekan ile sadece o mekana özgü bir etkileşim kuran, opal ve şeffaf cam kürelerden oluşan Abacus ve Pug Koleksiyonları ise yerleştirildikleri mekanlarda müzik eseri etkisi yaratmaktadır.
Tepta Bulletin
İLHAM KAYNAĞI MANTA BALIĞI OLAN
DODO ARSLAN TASARIMI
TERZANİ; Dodo Arslan, Barlas Baylar, Jean-François Crochet, Nicolas Terzani, Nigel Coates, Maurizio Galante, Christian Lava, Studio 14, Luca Martorano + Mattia Albicini, Simone Micheli, Franziska Hinze, Stefano Papi & Saviz Yaghmai gibi ünlü tasarımcılar ile işbirlikleri yapmaktadır. Dodo Arslan tarafından, okyanusların kendine has sakini manta balığından esinlenerek tasarlanan Manta, tekli veya çoklu olarak kullanılabilmektedir. Terzani'nin üstün cam üretimi sayesinde mekanlara suyun dalgaları ile oluşan ışıltının taşınmasını sağlayan tasarımın eskiz ve üretim sürecini buradan izleyebilirsiniz.
Tepta Bulletin
MODERN İLE GELENEKSELİN HARMONİSİ
TERZANİ, kurulduğu 1972 yılından beri estetiği; doğal ve sanatsal güzelliği yorumlamanın yolu olarak görmektedir. Bu nedenle markanın tasarımlarında, Yunanca'da duygu veya kişilerin duyularının kullanılmasıyla yaratılan bilgi anlamına gelen "aisthesis" kelimesinden türeyen "estetik" kelimesinin anlamını bulabilmekteyiz. Her biri çevrelerine farklı bir ambiyans katan Atlantis, Epoque, Soscik gibi koleksiyonları ile hafızalarımızda yer eden TERZANİ, geleneksel ve modern arasında yakaladığı harmoniyi farklı malzeme ve güncel çizgiler ile tasarlanmış Moire, Doodle, Core gibi koleksiyonlarında sürdürmektedir. TERZANİ'nin diğer koleksiyonlarını TEPTA Aydınlatma'nın merkezinde deneyimleyimleyebilir, markanın kataloglarına, tüm ürünlerine ve tasarımcılarına www.tepta.com sitesinden ulaşabilirsiniz.
Tepta Bulletin
TEPTA'nın exclusive temsilcisi olduğu TERZANİ'nin ürünleri burada.
Akıllı cihazınızdan hızla ulaşmak için aşağıdaki QR kodu okutabilirsiniz:
Tepta Bulletin
TERZANİ tasarımlarının teknik dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.
Tepta Bulletin
www.tepta.com

Nispetiye Mh. Aytar Cd. 24, Kat: 1-2-3, 1.Levent, İstanbul 34340 Türkiye
+90 212 279 2903 - info@tepta.com

Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Linkedin

TEPTA Aydınlatma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
MERSİS: 0839005035800012


Üyelik bilgilerinizi güncellemek için lütfen buraya tıklayınız.