Tepta Bulletin
YAŞAYAN MİRAS: ROGER PRADIER®
Roger Pradier, 100 yılı aşkın süredir, dış mekan aydınlatma üretimi konusunda sınır tanımayan bir tutkuyla hizmet vermektedir. Küçük ölçekte yüksek kaliteli üretici çemberi ile başladığı yolculuğuna dijital dünyaya adapte olmuş bir fabrika ile devam eden Fransız marka, “Yaşayan Miras” olarak anılmaktadır. 2019 yılı, 1910 yılında kurulan marka için bir dönüm noktasıdır. UL sertifikası alan ürünleri ile Atlantik’i geçip Amerika Birleşik Devletleri’ne açılmıştır. Böylece desteğini esirgemeyen sadık müşterilerine, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar yüksek kaliteli Roger Pradier ürünlerine ulaşabileceklerinin güvencesini vermiştir.
Tepta Bulletin
DEVRİMLER İLE CUMHURİYETİ BİRLEŞTİREN TASARIM KÖPRÜSÜ
Daima gelişen bir estetik anlayışıyla tasarlayan ve üreten Roger Pradier, ismini her köşesini aydınlattığı Paris’in ünlü meydanı Place des Vosges’ten alan sokak fenerinden; çizgisi ve renkleri ile kralın apoletlerini andıran Louis Philippe apliğe uzanan klasik koleksiyonu ile Fransa tarihine bağlılığını göstermektedir. Bilinen; Citadelle, Louis XIII, Louvre, Victoria gibi Devrim dönemlerini etkileyen krallar ve şehirlerden esinlenilerek tasarlanmış ürünler de bu koleksiyonda yer almaktadır. Aubanne, Kent, Kerlounan, Lampiok gibi modern çizgilerdeki ürünler ise Cumhuriyet dönemine geçişte bir köprü niteliğindedir. Roger Pradier’in Stéphane Joyeux, Matali Crasset, Patrick Norguet, Normal Studio ve Cédric Ragot gibi çağdaş tasarımcılar ile iş birlikleri açık fikirli ve yenilikçi yaklaşımının göstergesidir.
Tepta Bulletin
MATALI CRASSET TASARIMI LA HUTTE: İLKEL KULÜBE YAŞANTISINDAN ESİNLENEN 21.YÜZYIL AYDINLATMASI
Fransız endüstriyel tasarımcı Matali Crasset tarafından tasarlanan La Hutte, ilhamını ilkel kulübe yaşamındaki dairesel olarak yerleştirilmiş yaşam alanlarının ortasında ısınma ve aydınlatma amaçlı yakılan ateşten almaktadır. Etrafını çevreleyen kulübeler ile korunan ateşin yaydığı ışıkta olduğu gibi, La Hutte’teki ışık da ürünün cam şapkası sayesinde korunmaktadır. Metal tabana oturtulmuş ışık kaynağından yayılan fotonlar depoladıktan sonra bu cam kısım içerisinde serbest kalmaktadır. Siyah, beyaz, mavi, yeşil, kırmızı ve turuncu renk seçeneklerine sahip metal taban ve askı aparatları ile, masa lambası ve lambader versiyonları bulunan La Hutte, mobil versiyonu ile park, bahçe, kamping ve glamping alanlarında da kullanılabilmektedir.
Tepta Bulletin
KOROZYONA KARŞI 25 YIL GARANTİ
Ürünleri, Avrupa Standartlar Enstitüsü tarafından, dış mekan aydınlatmaların su, kum, ısı gibi çevresel faktörlere karşı dayanıklılık göstergesi olarak belirlenmiş IP Kod (Ingress Protection Code) sisteminde yüksek seviyelere sahip Roger Pradier, “Korozyona karşı 25 yıl garanti” vermesi ile üretim gücünü ispatlamaktadır. Markanın CEO’su Tristan De Witte güçlerini, araştırma-geliştirme konusundaki bilgi ve becerilerinin yanı sıra asla vaz geçmedikleri mükemmellik arayışlarından aldıklarını belirtmektedir. Roger Pradier ile ilgili olarak Oggusto.com'da yayınlanmış yazımızı okuyabilirsiniz.
Tepta Bulletin
MOBİL BAHÇE AYDINLATMALARI
Roger Pradier, özellikle sosyal yaşantının sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi adına açık alan kullanımlarının arttığı bu dönemde Equix, Grumo, La Hutte, Pluto, Tank gibi her yere taşınabilen mobil ürünleri ile dış mekanlardaki aydınlatma ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Güçlü tarihi ile zamana ayak uyduran Roger Pradier’in koleksiyonlarını TEPTA Aydınlatma'nın merkezinde deneyimleyimleyebilir, markanın tüm ürünlerine, kataloglarına ve tasarımcılarına www.tepta.com sitesinden ulaşabilirsiniz.
Tepta Bulletin
TEPTA'nın exclusive temsilcisi olduğu ROGER PRADIER'in ürünleri burada.
Akıllı cihazınızdan hızla ulaşmak için aşağıdaki QR kodu okutabilirsiniz:
Tepta Bulletin
ROGER PRADIER tasarımlarının 3D dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.
Tepta Bulletin
www.tepta.com

Nispetiye Mh. Aytar Cd. 24, Kat: 1-2-3, 1.Levent, İstanbul 34340 Türkiye
+90 212 279 2903 - info@tepta.com

Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Linkedin

TEPTA Aydınlatma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
MERSİS: 0839005035800012


Üyelik bilgilerinizi güncellemek için lütfen buraya tıklayınız.