Tepta Bulletin
iGuzzini’DEN FONKSİYONEL, MİNİMAL VE ÇOK YÖNLÜ ÇÖZÜMLER
iGuzzini, mimari tasarımlarda zorunlu hale gelen güvenli ve sürdürülebilir ürün kullanımına uyumlu olarak, akıllı sistemleri ürünlerine entegre etmektedir. Elektronik ve optik bileşenlerinin küçültülmesiyle elde edilen minimal tasarımlarıyla dikkat çeken Palco Framer, Blade R ve Agorà iGuzzini’nin ödüllü ürünleridir. Işık huzmelerini etrafa dağıtmadan istenilen geometride, çerçeve şeklinde yayma özelliğine sahip Palco Framer spot, işlevselliği ve çok yönlülüğü ile özellikle sanat eserlerinin aydınlatmasında kullanılmaktadır. Ürün Altın Delta Tasarım Ödülü ile 2018 Alman Tasarım Ödülü’ne sahiptir. 2019’da IF Tasarım Ödülü kazanan Blade R spotun gövdesine, acil durum sensörü, hoparlör, duman dedektörü ve video kameralar entegre edilebilmektedir. Jean-Michel Wilmotte tarafından tasarlanan ve zarif tasarımı ile sınıfındaki ürünlerden ayrılan Agorà projeksiyon, 2020’de IF Tasarım Ödülü kazanmıştır. İnsanların buluşacakları, hayattan zevk alacakları ve kendilerini güvende hissedecekleri kentsel alanlara hayat getirmek üzere tasarlanan ve sofistike tasarımı sayesinde mimariye mükemmel bir uyum sağlayan Agorà hakkında daha detaylı bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz.
Tepta Bulletin
AYDINLATMA YOLUYLA SOSYAL İNOVASYON
1959 yılından beri aydınlatma ürünleri üreten iGuzzini ile TEPTA’nın birlikteliği 30 yıllık bir geçmişe dayanmaktadır. Renzo Piano, Norman Foster, Matteo Thun, Bruno Gecchelin, Mario Cucinella, Gea Aulenti, teknik ve mimari aydınlatma alanında üst düzey teknoloji ve tasarımı buluşturan iGuzzini, geleceğin alanlarını inşa etmek üzere mekanları ışıkla canlandırmaktadır. Marka, İtalya’nın Marche bölgesindeki Recanati’de küçük bir fabrika olarak kurulup; bugün Fagerhult bünyesinde yer alan uluslararası bir şirket halini almıştır. Markanın kurumsal kimliği, değerleri ve ışığı sosyal inovasyon için bir araç olarak kullanma konusundaki bağlılığı, anavatanının ünlü şairi Giacomo Leopardi’nin 16 yaşında vefat eden arabacısının kızı Teresa Fattorini için yazdığı “Silviya’ya” şiirinden ilham almaktadır.

Devamını oku >>
Tepta Bulletin
KENTLERİN VE KÜLTÜREL YAPILARIN IŞIĞI: iGuzzini
İnsana temas eden, onların kültürleri ve kökleri ile bağ kurmalarını sağlayan tüm mekanlar için teknik ve mimari aydınlatma çözümleri sunan iGuzzini, özellikle tarihi yapıları ve kentsel alanları aydınlattığı projeleri ile uluslararası pek çok ödüle layık görülmüştür. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan İspanya’nın surlar şehri Avila için Aureolighting tarafından tasarlanan aydınlatma projesi markaya Alman Tasarım Ödülleri 2019’da Kültürel Yapılar Aydınlatması kategorisinde ödül kazandırmıştır.

Devamını oku >>
Tepta Bulletin
FİKİRLER, ETKİLEŞİM VE TASARIM
Birlikte ve dirsek dirseğe çalışmanın önemini altmış yıl önce fark eden iGuzzini’nin başarısı, tasarımcılar ve mimarlar ile yürüttüğü ortak çalışmalardaki etkileşimle ve araştırmaları ile örtüşen çözümler geliştirmesine dayanmaktadır. Renzo Piano, Matteo Thun, Norman Foster, Bruno Gecchelin, Mario Cucinella, Gea Aulenti, Massimiliano-Doriana Fuksas, Dean Skira, Piero Castiglioni, Ron Arad, Michele de Lucchi, Enzo Eusebi, Maurici Ginès, Maurizio Varratta, Gianfranco Paghera, Paul Andreu, Roberto Pamio ve Partnerleri ile iş birlikleri iGuzzini’yi mimari teknik aydınlatma alanının en çok ödüle sahip, sürekli gelişen ve
geliştiren markası haline getirmiştir.
Tepta Bulletin
SİRKADİYEN RİTİM VE AYDINLATMANIN GELECEĞİ
iGuzzini, doğal ışığın insanların biyoritimleri üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunun bilimsel olarak ispatlanması üzerine, 1988 yılından bugüne çalışma ortamlarındaki aydınlatmayı iyileştirmeye odaklanmıştır. İnsanların gün içerisindeki enerji seviyeleri, ruhsal durumları doğal ışık ile uyumlu çalışan hormonlar tarafından sağlanmaktadır. Bireysel ve toplu çalışma ortamlarında kullanılmak üzere, gün ışığı akışına duyarlı ve onu tamamlayan Double Dynamic Lighting teknolojisi geleceğin aydınlatma teknolojilerini tariflemektedir. iGuzzini’nin insan ve doğayı yeniden birbirine bağlamayı hedefleyen teknolojileri konusunda daha detaylı
bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz.
Tepta Bulletin
TEPTA’nın temsilcisi olduğu iGuzzini ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

iGuzzini koleksiyonuna akıllı cihazınızdan hızlıca ulaşmak için aşağıdaki QR kodu okutabilirsiniz:
Tepta Bulletin
iGuzzini tasarımlarının 3D dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.
Tepta Bulletin
www.tepta.com

Nispetiye Mh. Aytar Cd. 24, Kat: 1-2-3, 1.Levent, İstanbul 34340 Türkiye
+90 212 279 2903 - info@tepta.com

Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Pinterest Tepta Aydınlatma Linkedin

TEPTA Aydınlatma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
MERSİS: 0839005035800012


Üyelik bilgilerinizi güncellemek için lütfen buraya tıklayınız.