Değerli TEPTA dostları,

Mağazamız ve ofisimiz, haftaiçi 09:00-18:00, Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:
- Binamız, 2020 Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız
KEŞFET
Çağdaş Çek Tasarımı ilk kez Ankara’daydı

Shape and Shapers / Biçim ve Biçim Verenler: Çağdaş Çek Tasarımı Sergisi, 30 Ekim 2019 tarihine kadar Ankara’da Tereza Porybna küratörlüğü ile Cermodern’de düzenlendi. TEPTA Aydınlatma serginin ana sponsorları arasında yer aldı.

Shape and Shapers / Biçim ve Biçim Verenler: Çağdaş Çek Tasarımı Sergisi en iyi Çek üretimlerini ve tasarımcılarını bu güne kadar Türkiye’deki Çek tasarımına özgü düzenlenen en büyük seçki ile izleyici karşısına çıkardı. 

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Çek Merkezi tarafından düzenlenen sergi, 30 Ekim 2019 tarihine kadar Ankara’nın önde gelen çağdaş sanat galerisi Cermodern’de ziyaretçilerini ağırladı. Geleneksel Çek camcılığını çağdaş tasarım ve çizgilerle buluşturarak global anlamda büyük ün sağlayan, gerçekleştirdiği aydınlatma heykelleri ve yerleştirmeleri konusunda dünya çapında öncü olan Lasvit markasının Türkiye’deki tek temsilcisi TEPTA, bu organizasyona Lasvit’in aydınlatma tasarımları ile destek verdi.

Rony Plesl tasarımı Uovo, Arik Levy tasarımı Crystal Rock, Nendo / Oki Sato tasarımı Inhale ve Groving Vases isimli ürünlerin yanı sıra Jan Plechac ve Henry Wielgus’un tasarladığı ve dünyadaki seçkin opera salonlarındaki klasik avizelerin konturlarının modern bir tasarım anlayışı ve üstün üretim teknikleri ile harmanlandığı Neverending Glory serisinden örneklerin sergilendiği bu Lasvit seçkisi de Ankaralı tasarım severlerle ilk kez buluştu. 

Sergi üç ana bölüm ile ziyaretçilerle buluştu: Çek Tasarımının Öyküsü bölümü; 1918-2018 yılları arasında Çek Cumhuriyeti’nde tasarımın gelişimini anlatırken geçen yüzyılda yaratılan ikonik nesneleri sundu. İlk seçkide Libuše Niklová tasarımı şişme oyuncaklardan kübist seramik aksesuarlara, mobilyalardan şehir bisikletlerine pek çok zamansız ve hala üretilen parçalar yer aldı.

Cermodern’in Kuzey Galerisi’nde sunulan ikinci bölüm, uluslararası düzeyde başarılı Çek tasarım markalarının vitrini konumundaydı. Çek cam yapım geleneğinden ilham alan bu seçki, aydınlatma ürünlerine ve cam eşyalara odaklanırken ayrıca aydınlatma heykelleri ve yerleştirmeleri konusunda dünya çapında öncü olan Uluslararası Lasvit markasının Monster Cabaret koleksiyonu ve Lasvit’in eşsiz aydınlatma tasarımlarına yer verdi. Bomma’nın kentsel tasarımları ve tabii ki Moser’ın eskimeyen el yapımı vazoları da bu seçkide sunuldu. 

Özgür aynı zamanda yaratıcı genç yeteneklerin dünyasını anlatan Yeni yetenekler isimli bölüm; serginin son ayağı oldu. Bu bölüm tasarım ve güzel sanatlar arasındaki sınırları bulanıklaştırmayı ve ziyaretçilere daha önce Türkiye’de sergilenmemiş eserler sunarak şaşırttı.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved