Değerli TEPTA dostları,

Mağazamız ve ofisimiz, haftaiçi 09:00-18:00, Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:
- Binamız, 2020 Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız
KEŞFET
iGuzzini, Renzo Piano Sergisi’ni aydınlattı

TEPTA aydınlatma tarafından temsil edilen iGUZZINI Londra’da açılan Renzo Piano Sergisi’ni aydınlattı.

TEPTA Aydınlatma tarafından 25 yılı aşkın süredir temsilciliği yürütülen iGuzzini, 15 Eylül 2018 – 20 Ocak 2019 tarihleri arasında Royal Academy of Arts Londra’da gerçekleşen Renzo Piano sergisinin aydınlatma ortağı oldu.

Tasarım ve mimaride olağanüstü başarılı bir kariyerin yanı sıra, The Shard (Londra) ve Pompidou Centre (Paris) dahil 16 büyük uluslararası projeyi kapsayan Renzo Piano sergisi, “The Art Of Making Buildings“, 15 Eylül 2018 – 20 Ocak 2019 arasında Royal Academy Of Arts'da gerçekleşti.

Sergi, Renzo Piano’nun son 30 yılda ortaya koyduğu olağanüstü işlere odaklanan ilk Londra sergisi olmasının yanında, mimari çizimler, modeller, fotoğraflar ve büyük ölçekli maketlerden oluşan etkileyici koleksiyonuyla, mimarlığa gönül verenlere ve Akademi’nin düzenli ziyaretçilerine mimarın yeteneğini yakından deneyimlemeleri için nadir bir fırsat sunuyor.

Galerilerin merkezinde yer alan ve sergi için özellikle tasarlanan  heykel yerleştirmesi, ziyaretçileri mimarın 100 projesinden oluşan hayali bir adada bir keşif yolculuğuna çıkardı. Ada’nın her iki tarafında bulunan Burlington Gardens’daki Gabrielle Jungels-Winkler Galerileri’nin doğu ve batı kanatlarında, Piano’nun 16 ikonik binasının mimari masalarda sergilendiği bir sunum gerçekleşti. Bu sunum form, malzeme ve mühendislik bağlamında çok ince ayrıntılara girip, hepsini Renzo Piano’nun hassas, kesin ancak son derece zarif tarzıyla birleştirerek, binaların sırlarını ziyaretçilerin gözleri önüne serdi.

Gabrielle Jungels-Winkler Galerileri’nin doğu ve batı kanatlarının her ikisi de sekizer ikonik projeye ev sahipliği yaptı. Galerilerin aydınlatması serginin aydınlatma ortağı olan iGuzzini tarafından sağlandı. iGuzzini’nin daha önceden Burlington House Ana Galerileri’nde kullandığı akıllı aydınlatma yerleştirmesinin basit ancak zarif stili burada da korunuyor. Galerilerin aydınlatılmasında yalnızca Bluetooth teknolojisiyle uzaktan kumanda edilen akıllı Palco armatürleri kullanıldı, bu tercihin sebebi kullanım kolaylığı, minimum bakım gerekliliği, ışıklandırma sahneleri ve efektlerinin kolayca sağlanabilmesi idi. Galerilerin iki kanadının sol ve sağ duvarlarının üst kenarı boyunca yerleştirilen beyaz apreli "122 and 142 Palco Wall Washers" ürünleri sergi mekanlarının çevre sınırları boyunca bir örnek ve rahat aydınlatma sağlıyor. Kubbeli sergileme alanlarının ortasına yerleştirilmiş sergi masalarına odaklanmak içinse, yaklaşık 70 adet özel tasarım, raylara bindirilmiş, beyaz apreli 156 Le Perroquet kullanıldı. Mimarî masalar ve havada asılı sergilenen modeller, bu Le Perroquet lambaların keskin, ancak rahat bir tesir yaratan vurgulu aydınlatmasıyla sarmalanıyor.

Renzo Piano’nun kendi tasarımı olan Le Perroquet, mimarın kendi tanımıyla “mekanı canlandıran neşeli bir tasarım”. Bu spot armatür aslen Paris’te bulunan Pompidou Centre’ın aydınlatması için yaratılmıştı ve o zamandan bu yana Renzo Piano’nun projeleri için bir tasarım ikonu statüsü kazandı. Spesifik olarak ürün, yakın zamanda tamamlanmış Paris Adalet Sarayı, Boston’da bulunan Harvard Sanat Müzesi, Chicago Sanat Enstitüsü, yine Boston’daki Isabella Stewart Gardner Müzesi, New York’ta bulunan Pierpont Morgan Kütüphanesi, Santander’daki Centro Botín Sanat ve Kültür Galerisi, Atlanta’daki High Sanat Müzesi, La Valetta’da buluna City Gate, New York’taki Whitney Amerikan Sanatı Müzesi, Trento’daki The MUSE Bilim Müzesi, New York Times binası ve Atina’daki Stavros Niarchos Vakfı Kültür Merkezi gibi meşhur Renzo Piano Bina Atölyesi projelerinin belli alanlarını aydınlatmak için seçildi.

Londra Kraliyet Sanat Akademisi’nin,Renzo Piano The Art Of Making Buildings ve Fondazione Renzo Piano ile işbirliği içinde organize The Art Of Making Buildings sergisinin aydınlatma ortağı olarak bu projede rol almak, iGuzzini’nin Renzo Piano The Art Of Making Buildings ile paylaştığı güçlü bağları devam ettirmekle kalmıyor, aynı zamanda Royal Academy of Arts ile ilişkisini de güçlendiriyor, müze ve kültür mirası aydınlatma sektörü içinde önde gelen konumunu sağlamlaştırıyor.

TEPTA Aydınlatma’nın en köklü ve güçlü iş ortağı olan iGuzzini’nin bu başarılı işbirliği, TEPTA aracılığı ile, ülkemizdeki mimarlar ve yatırımcılar için de ışık tutan bir gelişme.

Fotoğfaf : Renzo Piano – RA Exhibition (Royal Academy of Arts izni ile)

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved