Değerli TEPTA dostları,

Mağazamız ve ofisimiz, haftaiçi 09:00-18:00, Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:
- Binamız, 2020 Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız
KEŞFET
Venedik Mimarlık Bienali, Vardiya Projesine TEPTA imzası

16. ULUSLARARASI MİMARLIK SERGİSİ, VENEDİK BİENALİ TÜRKİYE PAVYONU VARDİYA PROJESİ, TEPTA İLE AYDINLATILDI.

Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu Vardiya projesi, TEPTA Aydınlatma’nın desteği ile aydınlatıldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) koordinasyonunu yürüttüğü, Vardiya projesine ev sahipliği yapan Türkiye Pavyonu, 25 Kasım 2018’de sona erdi.

Venedik Mimarlık Bienali’nin 2018 yılına ait teması olan Serbestmekân / Freespace kavramını ele alan Vardiya projesinde, mekân tasarımının ana atmosferinde belirleyici olan en önemli unsurlardan biri mekanın aydınlatması olarak öne çıktı. Mekanda yer alan perdeler üzerindeki projeksiyon yansımalar, zaman zaman kendini mavi bir ışığa bırakıyordu. Küratör Kerem Piker mekandaki aydınlatma tasarımını şu sözlerle anlattı: “Mekanın aydınlatma tasarımı da sergi kurgusuna göre programlanabilir ve değiştirilebilir esnek bir altyapı olarak düzenlenmiştir. Böylelikle mekanın zaman içerisinde gelişecek sergi kurgusunun ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir aydınlatma düzenlemesi gerçekleştirilecektir.

Aydınlatmanın, bir mekanı eşsiz kılmak için en önemli değerlerden biri olduğuna inanan TEPTA, Vardiya projesinin tüm aydınlatma görevini üstlendi. TEPTA, kültür ve sanat projelerinin profesyonel olarak aydınlatılmasına yönelik ürünleri ve deneyimi ile bu alanlardaki değerli çalışmalara da desteğini daimi olarak sürdürmeyi bir sosyal sorumluluk olarak görüyor.

Temsilcisi olduğu otuza yakın global markanın çok büyük bir kısmı İtalya’nın Venedik bölgesindeki köklü cam ve aydınlatma üretimi geleneğinden gelen TEPTA, tamamen el üretimi tasarım mirasının Türkiye’deki elçiliğini üstleniyor.

Vardiya Projesi hakkında:

Vardiya’nın kavramsal çerçevesi ve nasıl ortaya çıktığına küratör Kerem Piker ‘in sözleri şöyle:

Mimarlığın ilgi alanı ve mimarlığın bilgisi sürekli genişleyen, dönüşen ve kendini yenileyen bir alan. Böyle olduğu içindir ki mimarlığın bilgisinin yeniden üretildiği, paylaşıldığı, tartışıldığı ve yeni katılımcıların sözlerine kulak verildiği ortamlara ihtiyaç var. Mimarlığın konu edildiği bu türden enformel öğrenme alanlarından belki de en önemlisi olan Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nin içerisinde yer alan Türkiye Pavyonu’nu bizler, salt bir sergi alanı olmanın ötesinde bir buluşma, karşılaşma ve üretim mekânı olarak tarif etmeyi yeğliyoruz. Bu ortama katılımı güçlendirmek, çeşitlendirmek ve mimarlık alanının yeni aktörlerinin merakları ile genişletmek maksadıyla uluslararası bir çağrı düzenleyerek Türkiye Pavyonu’nu bütün dünyadan mimarlık öğrencileri için bir buluşma alanı olarak düşünmeye çalıştık. Vardiya projesi kapsamında düzenlediğimiz açık çağrıya yanıt veren öğrenciler arasından seçilen 122 genç mimar adayının farklı arka planlardan gelen profesyoneller, akademisyenler ve meraklılar ile buluşmalarını, önceden belirlenmiş programlar dâhilinde birlikte üretimde bulunmalarını ve bu üretimler ile genişleyen bir sergi kurgusu oluşturmalarını hedefliyoruz. Güncel dünya mimarlık kültürünün ve tartışmasının bir parçası olduğuna inandığımız katılımcılarla birlikte merak eden, soru soran ve kendisini sürekli geliştirmeye çalışan bireyler olarak bizler aynı zamanda birbirimizi anlamaya çalışıyor, üretken kılmaya gayret ediyoruz. Bizler bu sergiyi ve serginin hazırlık sürecini, içinde bulunduğumuz zamanlarda bienalin ne işe yaradığını, kimin ve ne için var olduğunu yeniden düşünmek için bir fırsat olarak da görüyoruz.”

Bir süre önce gerçekleştirilen açık çağrı ile öğrenciler bienal katılımcısı olmak üzere davet edilmiş ve mimarlık okulu öğrencileri, Vardiya projesine portfolyoları ve “Bienal ne için var?”, “Bienal kimin için var?” ve “Bienal ne işe yarar?” sorularından en az birine cevap verdikleri başvuruları ile seçici kurul tarafından değerlendirilmişlerdi. 122 farklı okuldan seçilen öğrenciler, bienal süresince birer haftalık vardiyalar hâlinde gidecekleri Venedik’te, bienalin bu yılki teması Freespace / Serbestmekân kavramı çerçevesinde geniş katılımlı bir projeye dahil olacaklar.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved