Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
TEPTA Aydınlatma ile konferans dizisi devam ediyor: “Işık, Mekan, Sanat Buluşmaları”

TEPTA tarafından düzenlenen “Işık, Mekan, Sanat” buluşmaları, Temmuz ayında mekan, sanat, ışık üzerine çalışmalar gerçekleştiren sanatçıları ağırladı.

1991 yılında, aydınlatmanın sanatsal ve estetik boyutuna olan ilgi sonucu kurulan TEPTA Aydınlatma, ışık, mekan ve sanat arasındaki bağı ön plana çıkaran etkinliklere yenilerini ekledi. 

Işık, Mekan, Sanat Buluşmaları’nın 6 Temmuz Pazartesi günü konuğu İtalya’nın Milano kentinde çalışmalarını sürdüren sanatçı Matteo Negri  oldu.

Mekan; mimari tasarımın temel kavramlarından biri olmakla birlikte felsefeden, sosyolojiye, fizikten, estetiğe dek birçok alanda kendine yer buluyor. Mekanda ışık ve sanat, TEPTA’nın konferanslarına ilham veren ilişkili konular olarak meraklı izleyici kitlesiyle buluşturuluyor. Konuk konuşmacıların ve yaptıkları çalışmaların bu alanlardaki yeni çalışmalara da ilham vermesi hedefleniyor.

Aydınlatmanın, yapı, dış ve iç mekan tasarımında en önemli öğelerden biri olduğunu vurgulayan TEPTA, doğru ve etkili aydınlatmanın kentsel, mimari ve mekan tasarımlarının yanında tarihi yapılar, kamusal alanlar ve sanat eserleri üzerindeki etkili uygulamalarına 30 yıldır imza atıyor.

Matteo Negri Hakkında

1982 Milano, San Donato Milanese doğumlu olan Matteo Negri, 2003 yılında Accademia di Belle Arti di Brera, Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Sanatçı mezuniyetinin ardından İtalya'daki sanat galerilerinde, yurtdışında halka açık alanlarda ve sanat fuarlarında sergiler için sayısız enstalasyon oluşturdu. Sanatçı; Paris, Cenova, Brüksel, Milano, Roma, Singapur, Honk Kong, Miami, Londra, Basel ve Berlin gibi birçok kentte çalışmalarını sergiledi.

Çalışmalarında seramik, reçine ve plastik gibi malzemeler kullanan Negri, heykellerinde etkileyici pop art renkleri tercih ediyor. Sanatçı, eserlerinde parlak renkleri ve beklenmedik geometrik formları kullanıyor ve bu formları değerli taşa benzeyen yıkıcı bir silaha nasıl dönüştürebileceğini araştırıyor. Negri, “Denizaltı Mücevherleri” serisinde formların gerçek işlevlerini ve bu formların temsil ettiği şiddeti izleyiciye unutturarak, biçim ve anlam arasındaki bu açık ayrımın aynı zamanda popüler kültürde izleri sürülen bir akım olduğunu açıkça ortaya koydu. Sanatçı, bu bakış açısının akıllı bir pazarlama aracı olduğunu, en çirkin veya sıkıcı ürünleri bile merak edileni bir arzu nesnesine dönüştürebildiğinin altını çiziyor.

Negri’nin ikinci serisi, çocukların yapı malzemesi Lego’nun yakından incelenmesinden oluşuyor. Negri, bu seride Lego parçalarını, çocukların kendi kişiliklerini oluşturma ve yaratma konusundaki doğal arzusu için bir metafor olarak kullanıyor. Lego parçalarının sunduğu özgürlük ve kendini ifade etme, Lego sisteminin geometrisiyle uyumlu olan arketipik, lineer formlara hızla dönüşüyor. Negri'nin çalışmasında Lego formları kendi kaderini tayin ediyor ve çocuklara kendini ortaya koyacak bir alan yaratıyor.

Şu an Milano’da yaşayan Matteo Negri, Milano'da üretimlerine devam ediyor.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved