Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
Bir sanat deneyi: I ME CE'ye TEPTA desteği

Hub Istanbul binası sanatçılar ve sanatseverlere alternatif bir etkileşim alanı tanıma fikriyle Efe Göle, Esra Önel ve Mina Gürsel Tabanlıoğlu tarafından hayata geçirilen I ME CE projesine ev sahipliği yaptı. I I ME CE projesinin aydınlatma sponsorluğunu TEPTA Aydınlatma üstlendi.

Ortak amaca hizmet etme usulü “I ME CE”nin sanat alanında nasıl deneyimleneceğini sorgulayan proje, mekân sorunsalına karşı İstanbul’un her köşesinde her an karşılaşabileceğimiz sanatsal alanlar yaratmayı amaçlarken, sanatçının fikir sürecinden, eserinin son formuna kadar olan tüm süreçleri paylaştığı deneysel bir platforma dönüştü.

Farklı disiplinlerdeki 40 sanatçı ve 15 gönüllüyü, 46 gün boyunca Hub Istanbul'da üretimlerini gerçekleştirmek üzere buluşturan proje süresince ortaya çıkan eserler, 20 Aralık akşamı özel gösterimle izleyicilere sunuldu.

Hub Istanbul binası TEPTA Aydınlatma’nın temsilciliğini yürüttüğü Linealight Group markalı spot armatürler ile aydınlatıldı. Çok yönlü açıları ve kolay kurulum özelliği ile dikkat çeken Linealight Group spot armatürler, parlama önleyici filtreleme sistemi ile sanat mekanları için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Sonuca değil; sürece odaklanan ve bir etkileşim ortamı yaratmayı amaçlayan proje kapsamındaki üretimlerin yer aldığı sergi ise 21-29 Aralık tarihleri arasında Hub Istanbul'un ev sahipliğinde devam etti.

Arkadaşlık ilişkilerinin yanı sıra üretim anlayışlarındaki ortak noktaların da bir araya getirdiği sanatçıların, yaratım süreçlerine izleyiciyi ya da başka bir sanatçıyı dahil etmesiyle şekillenen proje, etkileşime geçilen insanlar ve üretimdekiler için bir sergi ya da etkinlik olmanın yanı sıra sorgulama ve öğrenme mekanı sunan bir "deney" olma özelliği taşıyor.

Bu deneyim ortamında ilk sorusunu "Şehrin her köşesinde her an karşılaşabileceğimiz endüstriyel alanlardan kamusal alanlara işlev kazanmayı bekleyen yapılar sanatsal üretimle nasıl dönüşür?" olarak belirleyen I ME CE'nin katılımcıları her yaştan sanatçıyı ve farklı inisiyatifleri içeriyor.

Bu kapsamda Dündar Hızal'ın danışmanlığında, Akın Güreş, Ayşen Urfalıoğlu, Azadeh Ramezani Tabrizi, Başak Cankeş, Batuhan Oğuz, Begüm Aydınoğlu, Bertan Ekici, Cansu Naz, David Doğan Levi, Deniz Çobankent, Ecem Dilan Köse, Eda Şarman, Emrecan Ağtaş, Filtre Platform (Tolgay Keskin, Nursel Akhan, Mine Pakel, Ezgi Memiş, Altuğ Tekin, B. Can Özdemir, Yasin Yüksel, Burak Şahin, Alp Çağrı Bilici), Gamze Öztürk, Hasan Akdaş, Kaan Ünver, Kadir Kayserilioğlu, Karakter Müzik, Lütfullah Genç, Neriman, Ömür Tokgöz, Özge Ünal, Seda Elhan, SUPER NORMAL, Tan Taş, Ufuk Yılmaz, Umut Erbaş, Volkan Parlak, win.ju ve Zeynep Tümertekin’in yer aldığı proje, sanatçıların mekânın mimarisinden, bağlamından ve hikayesinden esinlenerek "süreci gözlemlenebilir" eserler ortaya çıkarmasını desteklerken, birçok karşılaşmayı, tanışmayı ve etkileşimi tetikleyerek, doğal gelişen bir "kritik ortamı" yaratmayı amaçladı. İlk gününden itibaren kayıt altına alınan ve geriye dönük bir analiz ve incelemeyle yazıya dökülmesi planlanan proje sürecinin, bu kapsamda I ME CE 1.0 adıyla kitaplaşması hedefleniyor.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved