Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
Capodimonte Müzesi'nde açılan Santiago Calatrava’nın, “Napoli'nin Işığında” sergisi iGuzzini tarafından aydınlatıldı
Capodimonte Müzesi'nde açılan Santiago Calatrava’nın, “Napoli'nin Işığında” sergisi iGuzzini tarafından aydınlatıldı. 10 Mayıs 2020 tarihine dek ziyarete açık olan sergi, sanatçının kırk yıllık kariyeri boyunca ürettiği eserleri kapsıyor.
 
TEPTA Aydınlatma tarafından 29 yıldır temsilciliği yürütülen iGuzzini,  mimar Santiago Calatrava’nın sergisinin aydınlatma sponsorluğunu üstlendi.  Valencia doğumlu İspanyol mimar, heykeltıraş, inşaat mühendisi ve ressam Santiago Calatrava’nın  “Santiago Calatrava - Nella luce di Napoli” (Santiago Calatrava - Napoli'nin Işığında) isimli sergisi Napoli,  Capodimonte Müzesi'nde kapılarını açtı.
 
Sylvain Bellenger ve Robertina Calatrava’nın küratörlüğünü yaptığı serginin aydınlatması için Calatrava Stüdyosu ve iGuzzini işbirliği yaptı.
 
Sergi; heykeller, çizimler ve modeller dahil olmak üzere dört yüz esere ev sahipliği yapıyor. Sanatçının kırk yıllık kariyeri boyunca ürettiği eserleri kapsayan “Napoli'nin Işığında” sergisi, yaratılan ışık ortamı sayesinde eserlerin tamamen yeni bir anlayış ile ziyaret edilmesine olanak tanıyor. 
 
“Her zaman daha fazla ışık ve daha fazla yer arıyorum” diyen Santiago Calatrava, sergi ile birlikte hacim ve ışık arasında bir denge arayışına girdiğini belirtiyor. Aynı zamanda sanatçının Napoli şehrine ve Akdeniz limanına olan sevgisine gönderme yapan sergide,  ışık; Calatrava’nın büyük mimarisinin her birinin temel birleşeni olarak ön plana çıkıyor.
 
Sanatçının renk ve malzeme, heykel formları, resimsel araştırma teknikleri ve seramik üretimini vurgulamak için alçak gerilim raylarına 30 adet iGuzzini Palco armatürü monte edildi. 
 
Palco armatürler, son derece işlevsel ve çok yönlülüğü ile eser aydınlatma alanında tercih edilen ürünler olarak ön plana çıkıyor. Teknik özellikleri ile çok sayıda ödül sahibi olan iGuzzini Palco  armatürler, eserlere zarar vermeden aydınlatma sağlayan ve ışık huzmelerini istenilen formda etrafa yayılmadan çerçeveleyen özelliklere sahip. Patentli mercek ve reflektörden oluşan yapısı ve renk sapması olmadan çok hassas bir ışın yayan Palco spotlar, farklı boyutlarda sunuluyor. Yaydığı ışık demetinin yuvarlak veya kare şeklinde manuel ve kademeli olarak ayarlanmasına imkan veren armatürler, 360 derece optik eksene sahip.
 
Calatrava’nın yaratıcı mirasını kutlayan sergi, Napoli, Capodimonte Müzesi'nde 10 Mayıs 2020'ye kadar ziyaret edilebilir.
 
PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved