Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
TEPTA Aydınlatma “Back To Home” Etkinliğinde
"Maison Française Back to Home", Tomtom Designhood’da, 21-24 Kasım tarihlerinde düzenlendi. TEPTA Aydınlatma, farklı markalardan aydınlatma tasarımlarıyla etkinlikteki yerini aldı.
 
İstanbul’un tarihi dokusuyla sanat ve tasarım ruhunu bir araya getiren Tomtom Mahallesi, 21-24 Kasım tarihlerinde, Tomtom Kırmızı’da “Maison Française Back to Home” organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Tasarımları ve kaliteleriyle önce çıkan aydınlatma armatürleri ile TEPTA, bu yıl 2’nci kez etkinlikteki yerini aldı.
 
Maison Française Back to Home’da TEPTA Aydınlatma’nın temsilciliğini yürüttüğü; Brand van Egmond, Catellani&Smith, Terzani, Studio Italia Design, Linea Light Group ve Forestier marklarının tasarımları, Tomtom Kırmızı’nın ürünlerle kontrast içindeki atmosferine eşlik etti.
 
Işık ile estetiğin buluştuğu deneysel koleksiyonlar yaratan Catellani & Smith markası, “Maison Française Back to Home” organizasyonun girişine yerleştirilen Lederam Manta tasarımı ile ziyaretçileri karşıladı. Markanın kurucusu ve aynı zamanda tasarımcısı Enzo Catellani’nin okyanus tutkusuna bir gönderme niteliğinde olan tasarım, suda uçuyormuş gibi yavaşça süzülen estetik canlılar olarak olan manta balığından esinlenerek yaratıldı. 
Fiberglastan yapılmış kavisli gövdesi ve metal yansıtıcıları ile üstü siyah, alt görünümü bakır varaklı olan Lederam Manta, şaşırtıcı ve aynı zamanda sürprizli gölge - ışık oyunları sunuyor. 
 
El yapımı ürünleri ile sanat ve tasarımın kesiştiği noktada kendini konumlayan markalardan biri olan Terzani, Core tasarımı ile Tomtom Kırmızı’daki yerini aldı. Christian Lava tarafından dünyanın merkezi ve buradaki enerji hayal edilerek tasarlanan Core, yerkürenin güzelliğinden esinleniyor. Altın rengi, oval bir küreden oluşan Core, metal kafesin merkezine yerleştirilen kristaller ile ışıldıyor.  Işığı, merkezi kristallerden oluşturulan metal küreden geçiren Lava,  yapısı sayesinde tasarımına eşlik eden etkileyici bir gölge yaratmaya imkan tanıyor.  
 
Brand van Egmond markasının hem günümüz hem de geçmişin tasarım anlayışını bir arada sunduğu Sultans of Swing sarkıt armatürü de kendine özgü klasik unsurları ile ziyaretçiler ile yine organizasyonun ana giriş katında buluştu. Sanat tutkunu bir mimar ve aynı zamanda Brand van Egmond’un kurucu ve tasarımcısı olan William Brand yaratımı olan Sultans of Swing, bir tasarım klasiği olarak kabul ediliyor.  Nikelin, ucunda püskül bulunan bir halat formuna büründüğü Sultans of Swing tasarımı, halat görünümündeki formların rasgele bir araya gelip oval bir kütle oluşturmasından meydana geliyor.
 
Tavanlardaki kalem işleri, avluya bakan ferforje balkonları, yüksek tavanları, ahşap doğramaları ve yemyeşil avlusuyla Tomtom Kırmızı’nın odağı olan, dönen merdivenlerinde ise bu yıl TEPTA,  Studio Italia Design’ın A-Tube Nano Duo’dan oluşan ve bu mekana özel olarak tasarlanan enstalasyonunu yerleştirildi.
 
Mekanın görünümüne farklı renklerde metal yansımaları ile yepyeni bir dokunuş getiren, A-Tube Nano Duo’lar, Studio Italia Design’ın sonsuz kompozisyonlar yaratılmasına olanak tanıyan, modüler tasarımları arasında yer alıyor. 50 cm uzunluğunda, ince metal çubukların iki ucuna yerleştirilen difüzörler ile aşağı ve yukarı ışık veren, ince yapılardan oluşan A-Tube Nano Duo; tasarlanan kompozisyonlarla bir araya çoklu  bir şekilde geldiğinde büyülü bir etki veriyor.
 
Sanatçı ve endüstriyel tasarımcı Arik Levy’nin Fransız aydınlatma markası Forestier için tasarladığı Sphere Bamboo sarkıt aydınlatmaların yanı sıra Linea Light Group’un Marge isimli tasarımı da ilk katta ziyaretçileri karşıladı. İlgi çekici şekli ile Marge tasarımı, toz ve su sıçramalarına karşı yüksek koruma seviyesine sahip özelliği ile dikkat çekiyor. Minimal bir tasarıma sahip, “Basit olan zordur” mottosunun destekler nitelikteki bambu kürelerden oluşan Sphere Bamboo ürün ailesi ise Tomtom Kırmızı ziyaretçilerine doğal bir öneride bulundu. 
 
TEPTA’nın tüm ürünlerine ve markalarına Levent, Nispetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir; deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz. 
 
PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved