Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
TEPTA, Tabanlıoğlu Mimarlığı OMM Müzesi’nde Ağırladı

TEPTA Aydınlatma, son tamamlanan aydınlatma projesi Kengo Kuma and Associates imzası taşıyan Odunpazarı Modern Müzesi’ni Tabanlıoğlu Mimarlık ile ziyaret etti.

TEPTA Aydınlatma Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Danacıoğlu ve TEPTA Aydınlatma Satış ve Projeler Direktörü Eytan Ebeoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen OMM gezisi, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın 24 üyesi ile 9 Kasım Cumartesi günü sabah saatlerinde başladı. Öğle saatlerinde kalabalık ekip, Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Eskişehir, Odunpazarı bölgesine vardı.

Dünyaca ünlü Japon mimarlar Kengo Kuma ve Yuki Ikeguchi'nin imzalarını taşıyan Odunpazarı Modern Müze’ye giriş yapılarak, TEPTA Aydınlatma proje ekibi eşliğinde Tabanlıoğlu Mimarlık ekibine OMM’un sergi alanları gezdirildi.

Müze deneyimleri boyunca ziyaretçilere rehberlik eden görsel aydınlatma kompozisyonu beğeni topladı. Odunpazarı Modern Müze’nin koridor ve geçiş alanlarında kullanılan iGuzzini, Reflex ürünler dikkat çekti. Eser aydınlatmaları için kullanılan Linea Light Group marka Creek lineer spot armatürler, farklı uygulama olanakları ve kanal içi yönlenebilir özellikleri yanı sıra gerektiğinde gizlenebilir özellikleriyle tam not aldı.

Odunpazarı Modern Müze’nin sergi alanları gezisi ardından, OMM’un modern mimarisinin bir sentezi niteliğinde olan OMM Inn’de öğle yemeği yenildi. Güneşin batması ile Odunpazarı Modern Müze’nin kütle ve çevre aydınlatması deneyimlendi.

Odunpazarı’nın tarihi dokusuna gönderme yapan sıra dışı ahşap yapı sistemi, gece saatlerinde farklı bir görünümle ziyaretçileri etkiledi. Konukların sorularına yanıt veren TEPTA Aydınlatma Proje ekibi, çevre aydınlatmasında iGuzzini iPro ürün ailesi kullanıldığı, peyzaj aydınlatmasında ise iGuzzini Mini Woody serisinin tercih edildiği bilgilerini Tabanlıoğlu Mimarlık ekibi ile paylaştı.

TEPTA Aydınlatma Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Danacıoğlu, müzenin kütle aydınlatması ve iç mekan aydınlatmalarının Kengo Kuma and Associates ve TEPTA işbirliği ile yapılırken, müzenin meydanı ve peyzaj aydınlatmasının TEPTA’nın proje ekibi ile işbirliğinde tasarlandığını açıkladı.

Kengo Kuma and Associates ve TEPTA’nın, aydınlatma projesi için aylar öncesinden başlayan denemeler gerçekleştirdiğini anlatan Danacıoğlu, “Gerekli yerlerde tamamen Kengo Kuma’nın talep ettiği ışık efektlerine yönelik seçimler sağlandı. Bazı noktalarda ise TEPTA Aydınlatma’nın yönlendirmeleri ve tavsiyeleriyle bu eşsiz mimarinin en etkili şekilde aydınlatılması sağlandı. Böylece, TEPTA’nın deneyimli ve çözüm odaklı ekibi ile birlikte günümüzün önde gelen mimarlık ofislerinden Kengo Kuma ekibi ve OMM yetkilileri bu proje kapsamında başarılı ve keyifli bir işbirliğine imza atmış oldu” dedi.

TEPTA Aydınlatma Projeler Direktörü Eytan Ebeoğlu, yapının kütle aydınlatması hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Çevre yapılar ile arasındaki sınırın ortadan kaldırılması fikrine odaklanan yapının kütle aydınlatması için lineer wallwasher armatürler kullanıldı. Her noktanın ışıl ışıl olduğu projelerden farklı olarak Odunpazarı Modern Müze’nin kütlesi loş bir aydınlatma efekti oluşturularak hayat buldu. Cephede ufalıp büyüyen kare formlarını ortaya çıkaran kütle aydınlatma projesinde, Odunpazarı Modern Müze’nin girişi için farklı renk sıcaklıklarında armatürler tercih edildi, böylece ışık kaynakları ile ana giriş kapısına dikkat çekildi.”

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved